دسترسی سریع
 
تاریخ : پنجشنبه 10 خرداد 1397     |     کد : 962

کاهش ۴۰ تنی متوسط تولید روزانه زباله تبریز در ایام رمضان نسبت به سال گذشته

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از کاهش ۴۰ تنی متوسط تولید روزانه زباله تبریز در ایام رمضان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز ، علیرضا اصغری مدیرعامل سازمان از کاهش ۴۰ تنی تولید روزانه زباله شهر تبریز در ایام رمضان نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته خبر داد . اصغری با اشاره به مطلب فوق افزود : در دو هفته اول ماه مبارک رمضان به صورت میانگین روزانه ۲۴ تن افزایش نسبت به روزهای قبل و عادی افزایش تناژ زباله داشتیم.

 اصغری با اشاره به مطلب فوق افزود : در دو هفته اول ماه مبارک رمضان به صورت میانگین روزانه ۲۴ تن افزایش نسبت به روزهای قبل و عادی افزایش تناژ زباله داشتیم.

وی با اشاره به اینکه میانگین افزایش تناژ زباله در دو هفته اول ماه رمضان سال گذشته ۵۰ تن بود ، اظهار کرد: ضروری می نماید در ماه مبارک رمضان و برپایی سفره های افطاری به فکر تولید زباله کمتر باشیم و با خرید به اندازه کافی و همچنین عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف در ضیافت های ماه رمضان ، ضرورتی انکار ناپذیر در راستای حفظ محیط زیست به حساب می آید .

اصغری با تاکید بر جداسازی اصولی پسماندها در منازل و رستوران ها و غذاخوری های موجود در سطح شهر ، خاطر نشان کرد : خرید به اندازه نیاز و پخت و پز به اندازه مصرف می توان در کاهش میزان پسماندهای شهری تاثیر گذار باشد. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در پایان گفت : در ماه مبارک رمضان طبق سالهای گذشته اقدامات آموزش شهروندی و نصب بنرهای آموزشی با شعار " رمضان سبز و بدون ظروف یکبار مصرف " در سطح شهر ، با مشارکت خانه محیط زیست و تشکل های مردم نهاد نسبت به آگاه سازی در خصوص مدیریت پسماند انجام گرفته ، تا شاهد محیط زیستی سالم و شهری پاک باشیم.


حسن رفیعی هشجین
نوشته شده در   پنجشنبه 10 خرداد 1397  ساعت  11:50   توسط   حسن رفیعی هشجین    تعداد بازدید  149
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :