دسترسی سریع
 
تاریخ : پنجشنبه 7 تير 1397     |     کد : 968

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست :

تبریز الگویی موفق در مدیریت پسماند و توجه به مسائل زیست محیطی

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست تبریز را نمونه و الگویی موفق در مدیریت پسماندهای شهری و توجه به مسائل زیست محیطی در جمع آوری و مدیریت پسماندها دانست.

دکتر کریم شافعی در بازدید از مرکز دفن مهندسی زباله تبریز و مرکز تصفیه خانه شیرابه زباله تبریز گفت: وضعیت مدیریت زباله در تبریز رضایت بخش است بخصوص مدل دفن و فرآیند جمع آوری شیرابه های زباله ها در تبریز می تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر شهرها باشد.

معاون سازمان محیط زیست با درخواست از مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی برای دعوت از شهرداران سایر شهرهای کشور برای بازدید از مجموعه مدیریت پسماند تبریز گفت: دفن مهندسی و فنی پسماند، جمع آوری و تصفیه شیرابه های زباله تبریز و همچنین کاشت هزاران اصله درخت در محدوده مرکز دفن پسماند تبریز اقدامات بسیار خوبی هستند که باید سایر شهرها نیز از این اقدامات الگو برداری کنند.

شافعی افزود: متاسفانه در تهران وضعیت شیرابه های زباله مناسب نیست و این شیرابه ها باعث آلودگی خاک، آب های زیرزمینی و هوا در مرکز دفن زباله تهران شده است.

معاون سازمان محیط زیست با اشاره به بحث تولید انرژی از پسماند و حمایت دولت از این مسئله افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در 8 کلانشهر و شهرهای شمالی کشور موضوع احداث کارخانه زباله سوز در دستور کار قرار دارد اما با این حال مسائلی مانند تعرفه کم خرید برق حاصل از سوخت زباله و ارائه مجوز برای فروش برق حاصل از تولید زباله به خارج از کشور مسائلی هستند که در صورت حل آن شاهد تسریع در احداث این مراکز خواهیم بود.

دکتر کریم شافعی معاون سازمان محیط زیست کشور به همراه حمید قاسمی مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز  از مرکز فنی و مهندسی دفن زباله تبریز و تصفیه خانه مدرن شیرابه تبریز بازدید کرد.


حسن رفیعی هشجین
نوشته شده در   پنجشنبه 7 تير 1397  ساعت  13:53   توسط   حسن رفیعی هشجین    تعداد بازدید  149
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :