دسترسی سریع
 
تاریخ : پنجشنبه 7 تير 1397     |     کد : 969

معاون سازمان حفاظت محیط زیست از مجموعه مدیریت پسماند تبریز بازدید کرد

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از مرکز فنی و مهندسی دفن زباله و تصفیه خانه مدرن شیرابه پسماند تبریز بازدید کرد.

دکتر کریم شافعی معاون سازمان محیط زیست کشور به همراه حمید قاسمی مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز از مرکز فنی و مهندسی دفن زباله تبریز و تصفیه خانه مدرن شیرابه تبریز بازدید کرد.

کریم شافعی در این بازدید همچنین با حضور در محدوده درختکاری ایجاد شده در مجموعه مرکز دفن زباله یک اصله نهال در مجموعه مرکز دفن زباله تبریز غرس کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در این بازدید با اشاره به اینکه تصفیه خانه شیرابه تبریز مدرن ترین تصفیه خانه شیرابه کشور نقش مهمی در جلوگیری از آلودگی محیط زیست اطراف مرکز دفن مهندسی زباله داشته است گفت: کاشت بیش از 17 هزار اصله درخت در مجموعه مرکز دفن مهندسی زباله یکی از اقدامات مهم سازمان مدیریت پسماند بوده است.

وی با اشاره به تولید روزانه بیش از 1200 تن زباله در تبریز افزود: شیرابه حاصل از این حجم زباله در صورتی که جمع آوری و تصفیه نمی شد، تهدید بسیار بزرگی برای محیط زیست بود اما از سالیان با جمع آوری و تصفیه این شیرابه ها از آب حاصله برای آبیاری درختکاری محدوده مرکز دفن مهندسی پسماند استفاده می شود.

 


حسن رفیعی هشجین
نوشته شده در   پنجشنبه 7 تير 1397  ساعت  12:55   توسط   حسن رفیعی هشجین    تعداد بازدید  116
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :