دسترسی سریع
 
تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند 1398     |     کد : 1155

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز:

زباله‌گاه قدیمی تبریز تا یک ماه آینده به صورت کامل بسته می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز گفت: زباله گاه قدیمی تبریز تا یک ماه آینده به صورت کامل بسته می شود و پسماندهای جدید تولیدی شهر در سلول های جدید و پیشرفته مرکز دفن فنی و مهندسی تبریز دفن خواهد شد.

فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر به همراه کریم صادق زاده تبریزی سخنگوی شورای شهر تبریز از پروژه های دفع پسماند بیمارستانی و پزشکی تبریز و مرکز دفن پسماند سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز بازدید کردند.

علیرضا اصغری دراین بازدید با اشاره به اینکه زباله گاه قدیمی تبریز از چند هفته پیش در حال ساماندهی است، گفت: تمامی ماشین آلات سازمان مدیریت پسماند در حال کار هستند و تا یک ماه آینده تلاش می کنیم تا این زباله گاه قدیمی به صورت کامل بسته شود.

او افزود: ۲۰ دستگاه کمپرسی سازمان مدیریت پسماندها و ۱۰ دستگاه کمپرسی قرارگاه خاتم الانبیا در کنار دیگر لودرها و دیگر ماشین آلات سازمان در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه دفن اصولی و بهداشتی پسماندهای بیمارستانی و پزشکی نیز از دیگر اولویت های ما است، گفت: باتوجه به اینکه بی خطر سازی و عادی سازی پسماندهای پزشکی و بیمارستانی بر عهده تولید کننده است.

اصغری ابراز کرد: شهرداری تبریز روی دفن اصولی و بهداشتی این پسماندهای پزشکی و بیمارستانی تلاش می کند و با آهک و آب آهک این پسماندها دفن می شوند.

او به اقدمات این سازمان در خصوص ویروس کرونا و جلوگیری از گسترش این ویروس بین پاکبانان اشاره داشت و گفت: سازمان مدیریت پسماندها مواد ضدعفونی و ماسک در اختیاز پاکبانان قرار داده است تا آنها با تمام توان برای تمیزی شهر تلاش کنند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز سپس گفت : دو دستگاه خودروی فورد تمام مکانیزه مدرن به ارزش ۳ میلیارد تومان برای حمل پسماندهای عادی شده بیمارستانی اختصاص یافت و از روز شنبه پسماندهای عادی شده بیمارستانی با آنها منتقل می شود.

اصغری به ضرورت احداث نیروگاه زباله سوز تبریز نیز تاکید کرد و گفت: طبق قانون در شهر تبریز باید نیروگاه زباله سوز احداث شود و امیدواریم با همت شورای شهر این نیروگاه احداث شود.


حسن رفیعی هشجین