دسترسی سریع
 
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398     |     کد : 1162

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري تبريز :

نشست مشترک مدیران عامل سازمان‌های مدیریت پسماند مراکز استان‌ها

علیرضا اصغری گفت : در روزهای گذشته نشست مشترک مدیران عامل سازمان‌های مدیریت پسماند مراکز استان‌ها از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت تا به جمع بندی جامعی جهت مقابله با کروناویروس برسیم.

اصغری ادامه داد : در این نشست پس از بررسی ها و هم فکری های زیاد شیوه نامه پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در حوزه مدیریت پسماند تهیه و تنظیم شده و از طریق وزارت کشور به کلیه شهرداری‌ها ابلاغ گردید.

او اضافه کرد : در این شیوه نامه تمامی شهرداری ها و سازمان‌های مدیریت پسماند موظف به گندزدایی، ضد عفونی و شستشوی روزانه مخازن زباله‌های سطح شهر، ماشین آلات و وسایل انتقال زباله، سیستم های تفکیک و پردازش، ماشین آلات دفع پسماند و مراکز دفن زباله ها شدند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداري تبريز همچنین تدابیر اتخاذ شده در مورد پسماندهای بیمارستانی را در این شیوه نامه اینگونه مطرح کرد : محیط ها، مخازن اطراف مراکز اورژانس، مراکز ایزوله و بیمارستان‌های قرنطینه و واحدهای تفکیک که دارای عملیات مخاطره آمیز به آلودگی ویروسی هستند شناسایی و به صورت روزانه پس از رفع آلودگی و گندزدایی این محیط‌ها و مخازن، پسماندهای دفعی این واحدها بعد از عادی سازی توسط ماشین آلات ویژه در مراکز دفن پسماندهای بیمارستانی (دفن در محل ایزوله به همراه آهک) دفن گردد.


حسن رفیعی هشجین