دسترسی سریع
 
تاریخ : شنبه 29 آذر 1399     |     کد : 1241

دادستان عمومی وانقلاب تبریز در بازدید از بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور در حوزه مدیریت پسماند :

دغدغه دستگاه قضا از مدیریت پسماندهای پنج‌گانه با اجرای این پروژه برطرف میشود.

دکتر علیلو در این بازدید گفت : با اجرای بزرگترین پروژه زیست‌محیطی کشور درحوزه مدیریت پسماند در تبریز اقدام قابل تقدیری از سوی شهرداری تبریز وسازمان مدیریت پسماند در بخش جمع آوری و مدیریت پسماندهای تبریز صورت گرفته و بنوعی ازیک تهدید جدی، فرصتی طلایی ایجادکرده و دغدغه دستگاه قضا در این زمینه برطرف شده است.

او اضافه کرد : طرح جنگل کاری محوطه مرکز دفن مهندسی و بهداشتی یکی از ناب ترین و زیباترین ایده‌هایی است که قدم در مسیر حفاظت از محیط زیست برداشته و به نوع خود می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.

دادستان تبریز همچنین استفاده از آب تصفیه خانه شیرابه پسماندهای شهری  برای آبیاری فضای سبز اطراف مرکز دفن را یکی دیگر از کارها و اقدامات مهم سازمان دانسته و تشریح کرد : در شرایط کنونی استفاده حداکثری از امکانات گامی مهم در مدیریت منابع است که خوشبختانه سازمان مدیریت پسماند در این امر مهم دقت و همت قابل ستايشی دارد.

دکتر علیلو در خصوص دفن پسماندها نیز خاطر نشان شد : امروزه خیلی از کشورهای پیشرفته به زباله به چشم یک منبع انرژی و منبع درآمد نگاه می‌کنند و هیچ کشور پیشرفته‌ای این طلای کثیف را با دفن کردن هدر نمی‌دهد.


PDF چاپ چاپ